Wokół Polic

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niech zagrają nam organy!

12 czerwca o godzinie 14:30 na placu przy kościele św. Kazimierza w Policach odbyła się druga edycja Festynu Rodzinnego. Hasło niedzielnej imprezy to „Niech zagrają nam organy!”.


Na początku na scenie zaprezentowały się dziecięce zespoły muzyczne i taneczne. Następnie odbyły się konkursy dla najmłodszych, np. konkurs wiedzy o Policach czy też zmagania siłaczy.

O godzinie 16 rozpoczęła się msza święta w intencji motocyklistów. Po jej zakończeniu motocykliści wyjechali na paradę. Główną atrakcją niedzielnej imprezy był występ zespołu grającego muzykę chrześcijańską – Mate.o. Grupa wykonała kilkanaście autorskich kawałków.
- Inspiracją dla naszego zespołu są różni artyści, każdy z naszych członków wykonywał się na innej muzyce. Gramy wszędzie tam, gdzie nasz zaproszą, jeździmy po całej Polsce, występujemy w różnych miastach. Dotychczas nagraliśmy trzy autorskie płyty. Chcielibyśmy jesienią nagrać album akustyczny – powiedział Mateusz Otremba, lider zespołu Mate.o.


Następną grupą artystyczną niedzielnego pikniku był zespól GoBo, który podobnie jak poprzedni, wykonywał muzykę chrześcijańską. O godzinie 20 rozlosowano nagrody w loterii fantowej. Główne upominki, które można było wygrać, to rower górski, zegarek, drukarka oraz odtwarzacz mp4. Po losowaniu koncert odegrał zespół VIM. Imprezę zakończył Apel Jasnogórski.
- W zeszłym roku bardzo spodobało się uczestnikom to, że takie imprezy odbywają się przy kościele, przez co zadecydowaliśmy, że Piknik Rodzinny będzie imprezą cykliczną. Okazji do organizacji wydarzenia jest kilka - 26-lecie istnienia parafii czy też beatyfikacja Jana Pawła II. Celem pikniku jest budowa nowych organów. Dajemy szansę ludziom, żeby współtworzyli ten projekt. Przygotowaliśmy dziś sporo atrakcji, głównym wydarzeniem jest koncert zespołu Mateo.o. W tym roku jest większe zainteresowanie imprezą niż w roku ubiegłym – powiedział Waldemar Gasztkowski, proboszcz parafii Św. Kazimierza w Policach.


Pieniądze zebrane podczas pikniku zostaną przekazane na dalsze tworzenie 55-głowsowych piszczałkowych organów w parafii św. Kazimierza.

Fot. Karolina Kaja Szubert

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież