Wokół Polic

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dziennik elektroniczny LIBRUS

Od 25 lutego 2009 roku dyrekcja Gimnazjum Nr 1 im. Polskich  Noblistów w Policach zdecydowała się na korzystanie z elektronicznego dziennika LIBRUS Systemu Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce. Dziennik eletroniczny ma na uwadzę bezpośredni kontakt z rodzicami uczniów. Rodzice mają możliwość komunikowania się z nauczycielami, jak i samą Panią Dyrektor. Nauczyciele zaś i dyrekcja może informować w każdej chwili o uwagach ucznia, zagrożeniach z danego przedmiotu, o ocenach, jakie dostaje, obecnościach na lekcjach, informacjach o konkursach, rajdach i innych szkolnych zabawach w szkole. Użytkownicy LIBRUSA mogą także zajrzeć do tzw. terminarza i zobaczyć, kiedy dziecko ma sprawdzian.

 

 

 

 

 

Wiemy, że większości rodziców obsuga witryny www.librus.dziennik.pl sprawia trudności. Pragniemy więc pomóc Państwu pomóc i chcemy przedstawić w kilku zdaniach zasady działania strony dziennika LIBRUS.

Na stronie dziennika LIBRUS znajdują się następujące zakładki:
OCENY - wchodząc tutaj możesz sprawdzić, jakie oceny ma Twoje dziecko ze wszystkich przedmiotów. Opisane są tam wszystkie oceny, jakie uczeń posiada z danego przedmiotu, informacja, który nauczyciel wystawił ocenę, data otrzymania danej oceny, oraz zadanie, za które dziecko dostało ocenę.
NIEOBECNOŚCI - w tej zakładce możesz sprawdzić czy Twoje dziecko regularnie uczęszcza na lekcje. Można także dowiedzieć się o jego spóźnieniach lub nieobecnościach.
WIADOMOŚCI - w tej części strony możesz bezpośrednio komunikować się z pracownikami szkoły, którzy mają dostęp do tej witryny. Możesz odbierać oraz wysyłać wiadomości do danego nauczyciela lub Pani Dyrektor. Można także pisać usprawiedliwienia lub zwolnienia swojego dziecka z zajęć.
OGŁOSZENIA - tutaj możesz przeczytać ogłoszenia napisane przez pracowników szkoły, a także dowiedzieć się o konkursach i zasięgnąć ogólnych  informacji o szkole.
SMS INFO - to dodatkowa funkcja informowania rodzica przez nauczycieli i dyrekcję o ocenach ucznia, obecnościach i przesyłania innych informacji tego typu.
UBEZPIECZENIA - moderatorzy strony dziennika elektronicznego LIBRUS mają do zaoferowania także ubezpieczenie dziecka, który jest uczniem naszej szkoły.
INFORMACJE - tutaj podane są Twoje dane, login oraz hasło do serwisu.
KONFIGURACJA - tutaj  możesz zmienić hasło dostępu do dziennika.
POMOC - tutaj możesz znaleść dodatkowe informacje o danych zakładkach wymienionych przez nas powyżej.
WYLOGUJ – klikając w to miejsce, wylogowujesz się ze swojego konta i tym samym kończysz pracę z LIBRUSEM.
Mamy nadzieję, że chociaż odrobinę pomogłyśmy w obsłudze dziennika elektronicznego.

Źródło: www.librus.dziennik.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież