Wokół Polic

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jasienica dla Babci i Dziadka

Email Drukuj PDF

21 stycznia w Klubie Osiedlowym w Jasienicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczestniczyło w niej 120 babć i dziadków. Imprezę zorganizowała Rada Osiedla nr 3 w Jasienicy.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16:00. Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Jasienicy, które wyrecytowały wiersze i zaśpiewały dziadkom piosenki. Nie zabrakło także życzeń.

- Dziś jest święto babci i dziadziusia, o tym pamięta każda wnusia. Życzymy Wam kolorowego parasola na niepogodę, jak najmniej siwych włosów, dobrej książki do poduszki, samych  życzliwych osób wokół – mówiły dzieci.

Po maluchach zaprezentowali się starsi - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, którzy rozegrali pełne humoru przedstawienie.

Podczas świętowania panowała przemiła atmosfera, a uroku wspólnie spędzonym chwilom dodały rozdane przez pociechy śliczne róże i laurki. Program w wykonaniu dzieci zakończył się ponownym złożeniem życzeń i ogromnymi oklaskami.

O godzinie 17:00 czas publiczności umilał chór Magnolia ze Szczecina. Piękne pieśni i ich niebanalne wykonanie zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewania. Magnolia wykonała m.in. rosyjską pieśń Jarzębina czerwona. Występ spotkał się z dużym entuzjazmem i wywołał uśmiech na twarzach seniorów.
Po występie Magnolii miejsce na scenie zajęły Balbiny, które oczarowały nas nie tylko śpiewem, ale również tańcem. Ubrane w stroje ludowe zaśpiewały polskie piosenki, takie jak Gdzie strumyk płynie z wolna.

Dzień Babci i Dziadka w Jasienicy można zaliczyć do bardzo udanych.

- Babcie i dziadkowie spragnieni są takich imprez jak dzisiejsza. Nie bez powodu z roku na rok w Dniu Babci i Dziadka w Jasienicy uczestniczy coraz więcej osób – stwierdził pan Roman, dziadek dwojga wnucząt.

Fot. Dominika Kornecka, Konrad Nowak

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież